Home > Press center > Press releases > РЕЙДЕРСКАЯ АТАКА НА ГРУППУ КОМПАНИЙ АГРОТОН

РЕЙДЕРСКАЯ АТАКА НА ГРУППУ КОМПАНИЙ АГРОТОН

Президенту України

Петру Олексійовичу Порошенко

 

Вельмишановний пане Президенте!

 

Публічна група компаній Агротон висловлює Вам свою глибоку повагу і змушена звернутися з проханням про захист своїх прав як одного з найбільших аграрних холдингів України, акціями якого володіють провідні міжнародні фінансові інвестори та що має лістинг на Варшавській фондовій біржі.

 

Враховуючи увагу, яку Ви надаєте інвестиційному клімату в країні, ми сподіваємося, що Ви розглянете кричущу ситуацію, яка склалася з групою компаній Агротон та юридичними особами, які напевно мають безпосереднє відношення до керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства України. Сума потенційних прямих збитків для групи компаній Агротон складає близько 6.5 млн. дол. США та додатково 6.2 млн. дол. США для держави Україна.

 

А саме. Відносно передачі нерухомого та рухомого майна Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Новоайдарський елеватор», який група компаній Агротон орендує з 2000р строком до 2021р згідно інвестиційного договору та який згідно закону України не підлягає приватизації та будь якому відчуженню.

 

На цьому тижні група компаній Агротон вперше виявила незаконну зміну власника Новоайдарський елеватор, яка мала місце ще в 2014р. Новий власник - Товариство з обмеженою відповідальністю «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП» (код ЄДРПОУ  39516829), компанія, зареєстрована на невідомих осіб.

 

Згідно Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (№847-XIV від 07.07.1999 р.), Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» не підлягає приватизації. Знаходиться ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» у вказаному переліку і до цього часу.

 

Услід за тим, Верховною радою України було прийнято Закон «Про управління об’єктами державної власності» від  21.09.2006 р. № 185-V, пунктом 9 статті 11 якого передбачене, що господарські організації, створені на базі об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації, до виключення їх з переліку об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації, не можуть здійснювати дії відносно майна, переданого  в їх статутний капітал, унаслідок яких  може бути відчуження майна, у тому числі передача його в статутний фонд інших державних організацій, передача в заставу і інше.

 

Отже, Новоайдарський елеватор включений в перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, а тому закріплене за ним державне майно не може бути предметом будь-якого відчуження.

 

Незважаючи на вищесказане, Агротон на цьому тижні виявив, що Новоайдарський елеватор був перереєстрований за рішенням суду у власність Товариства з обмеженою відповідальністю "Азовська продовольча компанія" (код ЄДРПОУ 30776349, адреса: Україна, 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, буд. 43). Рішення виніс 20 червня 2014 суддя П. Шликова Київського районного суду, розташованого в Донецьку, Україна - в зоні, що знаходиться під контролем Донецької Народної Республіки.

 

Рішення суду було засновано на фіктивному договору поставки № 12/08/2010-14 від 12.08.2010 р., згідно умовам якого Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» повинно було поставити ТОВ «Азовська продовольча компанія» насіння соняшнику у кількості 10 000 тн за ціною за 1 тону соняшника 3 300 грн., тобто на загальну суму 33 000 000 (тридцять три мільйони) гривень. Викликає інтерес порядок розрахунків, нібито проведених між підприємствами шляхом видачі грошових коштів на ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» з каси ТОВ «Азовська продовольча компанія» протягом 5 днів по 6 600 000 грн. щодня готівкою. Звертаємо увагу, що в період проведення вказаних розрахунків на території України діяла постанова Національного Банку України від 09.02.2005 р. № 32, яка встановлювала граничну суму готівкового розрахунку одного підприємства з іншим підприємством протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами у розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень. Платежі понад зазначену граничну суму повинні були проводитися на той час виключно в безготівковій формі.

 

Насправді, мета створення фіктивному договору 2010р. - основа для судового рішення 2014р. про передачу ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» в приватні руки. Ця рейдерська атака можлива лише за повним сприянням вищих посадових осіб Міністерства аграрної політики та продовольства України, яке є вищестоящим органом по відношенню до ДАК «Хліб України» та ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор», а також за повної підтримки та сприяння Кравцова Валерія Володимировича, як директора ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор», та керівництва ДАК «Хліб України» в особі його голови Кобелі Ігора Петровича.

 

Після незаконної приватизації ТОВ «Азовська продовольча компанія» 08.06.2015 р. продає ТОВ «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП» (код ЄДРПОУ 39516829, адреса: Україна, м. Київ, вулиця Промислова (Голосіївський район), буд. 10) ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор». Наступного дня, тобто 09.06.2015 реєструється іпотека між іпотекодержателем - ТОВ «МЕРИДІАН СМАРТ ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 39486611, адреса: Україна¸м. Київ, Шевченківський район, вул. Ярославів Вал, буд. 13/2, літера «Б») та іпотекодавцем – ТОВ «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП».

 

Щоб прикрити рейдерську атаку, 13 жовтня 2015р та 3 листопада 2015р Міністерство аграрної політики та продовольства України публікує «чорний піар» на своєму офіційному сайті про нібито «рейдерську атаку» на ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» зі сторони Агротона, який орендує елеватор з 2000р., навіть стверджуючи, що група Агротон належить панові Олександру Єфремову, людина проти якої на цей час порушена кримінальна справа (див http://minagro.gov.ua/uk/node/18714 ). Єфремов О.С. не має до групи компаній Агротон ніякого відношення, що, в свою чергу, підтверджується офіційною інформацією про власників підприємств з Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та системою розкриття інформації на Варшавській фондовій біржі. Агротон не має жодних зв'язків з паном Єфремовим та орендує ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» на протязі 21-року. Міністерство аграрної політики та продовольства України публікує фіктивну інформацію, щоб відвернути увагу від своєї власної рейдерської діяльності.

 

Від 5 жовтня 2015 року, доступ до ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» перейшов до озброєних людей, які підпорядковуються ТОВ «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП», а також Кравцов В.В. та Кобелі І.П. Доступ персоналу групи компаній Агротон був заблокований. На Новоайдарському елеваторі наразі зберігається зерно у кількості 91,000 тн, що належать до групи компаній Агротон, а також Аграрного фонду України. Прямі втрати, пов'язані з крадіжкою цього зерна, як для групи компаній Агротон і держави Україна викладені в таблиці нижче. Після блокування доступу ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» Агротон виявив фіктивну приватизацію державного майна ТОВ «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП».

 

Підводячи підсумок викладеному, можна зробити висновок про явну змову посадових осіб Міністерства аграрної політики та продовольства України, ДАК «Хліб України», ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор», ТОВ «Азовська продовольча компанія»  та ТОВ «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП», а саме: ( 1 ) незаконне відчуження майна ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор», як підприємства, що знаходиться в реєстрі об’єктів, заборонених до приватизації, ( 2 ) приховування цієї інформації, ( 3 ) поширення відверто неправдивої інформації про пана Єфремова будучи власником групи компаній Агротон і що саме група компаній Агротон веде рейдерську атаку, який вона орендує з 2000р. Вищі посадові особи з Міністерства аграрної політики та продовольства України вступили у змову з ТОВ «Азовська продовольча компанія», ТОВ «СІВІК АЛЬЯНС ГРУП» та державними посадовими особами в ДАК «Хліб України» та ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор» щоб зробити шахрайські дії відносно майна держави та групи компаній Агротон.

 

З жовтня група компаній Агротон неодноразово зверталася за допомогою в Службу безпеки України, прокуратуру та міліцію. Але це не призвело будь-якого результату взагалі. Тепер ми звертаємось до Вас, Вельмишановний пане Президенте України, лідер боротьби з корупцією в цій країні, щоб допомогти нам у наш час потреби. Будь ласка, допоможіть нам зберегти наші активи та розкрити те, що трапилося з ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор».

 

Залишки зерна на ДП ДАК «Хліб України» «Новоайдарський елеватор»

 

 

Агротон

Аграрний фонд

Разом

 

Кіл-ть, тон

Вартість,

тис. грн

Кіл-ть, тон

Вартість,

тис. грн

Кіл-ть, тон

Вартість,

тис. грн

Пшениця 2 клас

11,560

37,454

40,755

132,046

52,315

169,501

Пшениця 3 клас

31,247

98,116

697

2,189

31,944

100,304

Пшениця 6 клас

3,794

11,382

 

 

 

 

Жито 1 клас

 

 

2,300

6,210

2,300

6,210

Жито 3 клас

 

 

900

1,890

900

1,890

Разом

46,601

146,952

44,652

142,335

91,253

289,287